تبلیغات
مقسطین - خیز رسانه‌های ضد انقلاب برای منجی‌سازی از هاشمی + عکس
مقسطین
 
 
 
یاعلی نقی مددی…

خیز رسانه‌های ضد انقلاب برای منجی‌سازی از هاشمی + عکس

نویسنده: سید | ساعت: 09:15 ب.ظ

رسانه های ضد انقلاب و بیگانه فارسی زبان در هفته گذشته، بیشتر به رصد اخبار مربوط به ثبت نام نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری پرداختند؛ حضور هاشمی رفسنجانی اوج هیجانات این رسانه‌های ضد انقلاب بود؛ هیجان و شعفی كه نمی‌توانستند مخفی كنند.
مشرق در ادامه رصدهای خود از رسانه های بیگانه و ضد انقلاب این بار به بررسی این سایتها و تبیین تاکتیک های به کار گرفته از سوی آنها در چند روز گذشته می پردازد:
  • اوج شادی ضد انقلاب با آمدن هاشمی؛ "سیاستمدار كهنه‌كار"

رسانه‌های ضد انقلاب و بیگانه فارسی زبان هفته گذشته هم و غم جدی خود را معطوف بر اخبار ثبت نام نامزدها در انتخابات كردند؛ هر چند تمام نگاهشان به ستاد انتخابات وزارت كشور نبود؛ نگاه اصلی آنان متوجه هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی بود؛ با قطعی شدن عدم نامزدی خاتمی، به هر دری زدند تا هاشمی را به صحنه رقابت بكشانند؛ اشك ریزان برای هاشمی و مظلومیتش‌ شاه بیت این تلاش‌ها بود.


تیتر هاشمی بالاخره آمد به خوبی حكایت از لحظه‌شماری ضد انقلاب برای آمدن آیت‌الله 80 ساله دارد


از این رو لحظه شماری برای آمدن آیت الله 80 ساله به وزارت كشور صورت گرفته بود؛ تا بالاخره با آمدن هاشمی در دقیقه نود به ستاد انتخابات، و ثبت نام او تعریف و تمجیدها از وی و جهت‌گیری‌های خاص نیز آغاز شد. می‌توان انواع اهداف را در این موارد خلاصه كرد:

  • ذوق زدگی از ثبت نام؛ تعریف و تمجید از هاشمی

رسانه‌های ضد انقلاب كه برای آمدن هاشمی به صحنه انتخابات لحظه شماری می‌كردند، با ورود هاشمی نتوانستند خوشحالی خود را از این اتفاق پنهان كنند و تیترهای اول رسانه‌های خود را به آمدن هاشمی اختصاص دادند؛بی.بی.سی ضمن اینكه هاشمی را « سیاست مدار كهن كار خط میانه » معرفی می‌كند، از بازگشت او

به « خط مقدم سیاست » استقبال می‌كند

اختصاص این تیترها به هاشمی به گونه‌ای صورت می‌گرفت كه تجلی نوعی منجی‌سازی از هاشمی نیز انجام شود. این رسانه‌ها تلاش كردند تا در عین حال كه از آمدن هاشمی سرذوق آمده‌اند به تعریف و تمجید از هاشمی بپردازند و او را شایسته ترین گزینه برای ریاست جمهوری معرفی كنند؛ البته بدون شك انتخاب گزینه مطلوب از سوی رسانه‌های معاند امری نیست كه به خاطر خیر خواهی نظام و ملت انجام شده باشد.


رادیو فرانسه با انتخاب تیتر فوق تلاش كرد آمدن هاشمی را اتفاقی بسیار ویژه توصیف كرده و به صورت نرم نیز

خوشحالی خود از آن را ابراز می‌كند

البته این رسانه‌ها تلاش كردند تا آمدن هاشمی را به گونه‌ای خاص نیز نشان دهند تا احتمال ریاست جمهوری وی را از همین الان بالا و قطعی معرفی كنند؛ این رسانه‌ها با بزرگ كردن خبر كناره گیری برخی اصلاح طلبان با آمدن هاشمی، این خبر را نیز با ذوق زدگی خاصی منتشر كردند؛ خبری كه خیلی زود تكذیب شد.


دویچه وله به سرعت پس از انتشار خبر ثبت نام هاشمی، با انتشار خبر كناره گیری برخی نامزدها به سود هاشمی تلاش كرد تا اوضاع
 را به سود هاشمی نشان دهد؛ هر چند كه این خبر از سوی نامزدها تكذیب شد!!
  • موافقت رهبری یا سوء استفاده هاشمی

هاشمی رفسنجانی پیش‌تر گفته بود كه شرط آمدنش موافقت رهبر انقلاب است؛ هاشمی در حالی سخن از موافقت رهبر انقلاب می گوید که پیش تر تمام نامزدهایی که با رهبر انقلاب دیدار داشته اند درباره نظر ایشان در مورد کاندیداتوری خود تنها یک سخن شنیده اند: « من نفیاً و اثباتاً نظری ندارم»؛ در نتیجه هاشمی هم قطعا همین سخن را خواهد شنید؛

هاشمی هم كه می دانست این سخن را از رهبر انقلاب خواهد شنید، چرا چنین امری را مطرح و رسانه‌ای كرد؟ فارغ از تحلیل های مختلف این امر مسلم است كه هاشمی با این كار باعث شد عده ای گمان كنند آمدن او با موافقت رهبر انقلاب است؛ حتی برخی نزدیكان هاشمی – تیمور علی عسگری – هم چنین توهمی داشتند كه به سرعت این خبر تكذیب شد. اما هاشمی با این كار خود سوژه ای هم برای رسانه های ضد انقلاب بوجود آورد. آنها در برنامه‌های خود به این پرداختند كه آیا آمدن هاشمی با موافقت رهبری بوده است؟


بی.بی.سی در برنامه خود به این نتیجه رسید كه به هرحال در اذهان چنین تصور خواهد شد كه
 هاشمی با موافقت رهبری آمده است

این رفتار هاشمی رفسنجانی كه نوعی سوء استفاده از سكوت رهبری است، چه معنی می‌تواند داشته باشد؟


  • كلید زدن پروژه تقابل هاشمی با نظام

رسانه‌های ضد انقلاب و بیگانه فارسی زبان با آمدن هاشمی رفسنجانی نگاهی منجی وار به وی داشتند و تلاش كردند تا او را به نحوی مقابل حاكمیت قرار دهند. این رسانه ها نمی‌توانستند بپذیرند كه هاشمی رفسنجانی كه در 80 سالگی برای انتخابات و با اصرار اصلاح طلبان ثبت نام كرده، قرار است در چارچوب حاكمیت و نگاه اصولگرایی فعالیت كند.رسانه‌های بیگانه هاشمی را در حالی اینگونه حمایت رسانه‌ای می‌كنند كه او را نماد تغییر خواهی در برابر حكومت می‌دانند؛ و گرنه چه دلیلی دارد حمایت از نامزدی كه احتمال

دهند نماینده گفتمان انقلاب اسلامی است!! پس بی شك در نگاه این رسانه ها، هاشمی نماینده انقلاب اسلامی نیست

از این رو این رسانه‌ها تلاش كردند تا در عین حال كه از آمدن وی شور و شوق نشان می‌دهند این امر را نیز تذكر بدهند كه هاشمی با نظام و رهبری فاصله دارد و قرار نیست با حاكمیت كنار بیاید و چیزی نگوید. قدر مسلم این است كه رسانه های ضد انقلاب قصد ندارند بهترین گزینه را كه در چارچوب نظام و آرمان‌های امام و رهبری قرار است فعالیت كند، به عنوان گزینه مطلوب خود معرفی و از او حمایت كنند؛ پس بدون شك تلاش خواهد شد ضمن پررنگ شدن برخی اختلافات، هاشمی را نماد مقابله با نظام معرفی كنند.


بی.بی.سی در راستای تقابل هاشمی با نظام و رهبری برنامه‌ای تلویزیونی هم در این باره تهیه كرد تا نشان دهد هاشمی، در

خط رهبری نیست و سرمایه گذاری بی.بی.سی بر حمایت از وی بی دلیل نیست


  • مشایی و حواشی

آمدن مشایی به وزارت كشور همراه با رئیس جمهور و ثبت نام وی برای انتخابات ریاست جمهوری هم مورد استقبال بسیاری از رسانه‌های ضد انقلاب قرار گرفت: در ادامه به بررسی برخی نكات در پیرامون این اتفاق می‌پردازیم:

  • خوشحالی از ثبت نام مشایی

برخی از رسانه‌های ضد انقلاب نتوانستند خوشحالی خود را از آمدن و ثبت نام اسفندیار رحیم مشایی پنهان كنند؛ البته نوع این خوشحالی به نظر متفاوت با خوشحالی از آمدن هاشمی است؛ این رسانه‌ها از این بابت خوشحالند چون منتظرند با وجود او یا رد صلاحیت او، رئیس جمهور اقدامات مخربی انجام دهد و آنان از این رهگذر به اهداف خود برسند؛ هر چند كه در اخبار این روزها این امر به چشم نمی‌خورد اما تحلیل و رصدهای گذشته همین امر را به اثبات می‌رساند:

چینش خاص تصاویر از سوی خودنویس، تصویر بزرگ مشایی، و تاكید بر اینكه او قرار است از خیلی ها زودتر

رد صلاحیت شود، پیگیری همان سناریوی ذكر شده است


باز هم بزرگنمایی اختلافات و القای تشنج

حركت اشتباه رئیس جمهور و اقدام خلاف قانون وی در همراهی اسفندیار رحیم مشایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، باعث شد كه مرجع قانونی رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در كشور یعنی شورای نگهبان در برابر آن بایستد و آن را عملی مجرمانه معرفی كند؛

مجلس هم در برابر اقدام خلاف قانون رئیس جمهور واكنش نشان داد و 150 نفر از نمایندگان مجلس به این رفتار رئیس جمهور انتقاد كردند.بی.بی.سی فارسی نتوانست خوشحالی خود را از این اقدام مجرمانه رئیس جمهور پنهان كند و

اختلافاتی را كه بر سر این اشتباه رئیس جمهور بوجود امده بود، تیتر اول خود كرد


این واكنش‌ها از سوی این نهادها كافی بود تا بار دیگر رسانه‌های ضد انقلاب در طبل اختلاف و القای تشنج در كشور بكوبند. این رسانه‌ها تلاش كردند تا با بزرگنمایی این اتفاق آن را به گونه‌ای خاص و تشنج زا تبلیغ كنند.

این بزرگنمایی وقتی معنای خاصی می‌یابد كه تا چند روز دیگر هم قرار است شورای نگهبان نظر خود را درباره نامزدها اعلام كند؛ رد صلاحیت احتمالی مشایی با این برخورد رئیس جمهور، می‌تواند محمل اختلافات دیگری باشد كه رسانه‌های ضد انقلاب به شدت انتظار آن را می‌كشند:


تیتر خاص رادیو فرانسه هم جالب توجه بود؛ در كنار این مطلب كه گفته تنها «‌یك نماینده مجلس » را به نحوی بیان كرده

كه القای تشنج وسیع در كشور است؛ عدم كفایت سیاسی رئیس جمهور خواسته « یك نماینده مجلس»!!

جمع بندی:

به نظر می‌رسد این رسانه‌ها در این روزها تلاش خواهند كرد تا ضمن پررنگ كردن هاشمی و مشایی، زمینه را برای دو اتفاق فراهم كنند؛ اول اینكه با پر رنگ كردن هاشمی تلاش كنند تا وی كه نماد تغییر در برابر حاكمیت است رای بیاورد؛ دوم اینكه با بزرگ كردن مشایی و در صورت رد صلاحیت شدن وی، زمینه برای برخورد احمدی نژاد و اختلاف آفرینی های وی كاملا بوجود آید؛ اختلافی كه امیدواریم با هوشیاری رئیس جمهور به هیچ وجه رخ ندهد تا دشمنان بار دیگر روسیاه گردند. فعلا باید منتظر ماند...

موضوع: دین و سیاست ،  انتخابات(حماسه سیاسی)، 

 
 
مکث تمپ | قالب های رایگان وبلاگ | قالب های بلاگفا | قالب های میهن بلاگ | قالب های پرشین بلاگ | قالب های بلاگ اسکای | قالب های دیتالایف | پوسته های وردپرس | ام گرافیك | M Graphic