تبلیغات
مقسطین - گزینه اصلی اصولگرایی كیست؟
مقسطین
 
 
 
یاعلی نقی مددی…

گزینه اصلی اصولگرایی كیست؟

نویسنده: سید | ساعت: 04:12 ب.ظ

اگر سال 79 یا حتی سال 85 از هر یك از فعالان سیاسی می پرسیدی كاندیدای نهایی اصلاح طبان در انتخباتی 7 سال بعد كیست؟ قطعاً گزینه دهم آنها هم آقای روحانی نبود. آقای روحانی  اگرچه دبیر شورای عالی امنیت ملی در دوره آقای هاشمی و آقای خاتمی بود اما در فضای سیاسی به هیچ وجه اصلاح طلب شناخته نمی شد. اصلاح طلبان بعد از ضربه سیاسی كه در سال 88 به دلیل عملكرد بد خود و انكار نتیجه انتخابات در افكار عمومی رای دهندگان متحمل شدند به ناچار برای ترمیم اعتبار از دست رفته به نسخه بدلی و متعادل روی آورده اند. تا جایی كه در "شامگاه بیستم خرداد" آقای عارف كه معاون اول دولت آقای خاتمی بود از انتخابات كناره گیری كرد تا گزینه نهایی اصلاح طلبان آقای روحانی باشد.

آقای ولایتی وزیر 8 ساله دولت سازندگی و دست كم تا پیش از سال 88 از نزدیكان آقای هاشمی بود و نزدیكی مواضع سیاسی آقای ولایتی به كاندیدای اصلی اصلاح طلبان در مناظره سوم تلویزیونی شكی باقی -نگذاشته است كه ایشان نمی تواند گفتمان انقلاب اسلامی كه محتوا و معنی اصولگرایی حقیقی است نمایندگی كند. بویژه كه موضع آقای ولایتی در برابر مواضع سیاسی داخلی اصلاح طلبان هم در آن مناظره سكوت بوده است. مردم روز جمعه شاهد بودند كه آقای حداد و آقای جلیلی بیشترین و مستحكم تریم موضع را در برابر اصلاح طلبان داشتند، و بقیه تقریباً سكوت كردند. جمیع این شرایط و سوابق همراهی های آقای دكتر ولایتی با دولت سازندگی امكان پذیرش ایشان در بدنه رای اصولگرایان به عنوان نامزد نهایی را منتفی می سازد.

آقای قالیباف هم اگرچه از جهاتی شایستگی نمایندگی بخشی از اصولگرایان كه حاضرند به نگاه تكنوكراسی اعتماد كنند، دارد اما از لحاظ طرح دیدگاه های فرهنگی  و دید كوتاه مدت اقتصادی و نیز مواضع نه چندان روشن در زمینه سیاست خارجی نتوانسته نظر اكثریت اصول گریان از جمله بدنه اصلی رأی آنها كه خواستار حل مشكلات موجود كشور در چارچوب گفتمان انقلاب اسلامی هستند جلب كند.

اما بدنه رأی جریان گفتمانی اصولگرایان كه دست بالا را به دلیل سوابق اعتماد مردم در انتخابات 10 سال گذشته را دارند هم اكنون با این سؤال مواجه هستند كه گزینه نهایی آنها چه كسی باشد. طبیعی است كه اصولگرایان اكنون در شرایطی نیستند كه به گزینه های حداقلی و مشابه اصل اكتفا كنند آنها به دنبال نسخه اصلی اصول گرایی هستند گزینه ای كه شرایط كشور را نه با عینك تردید تجدید نظر در اصول بلكه با دید واقعی ببیند و برای حل مشكلات به جای دادن وعده های خوش آب و رنگ، در چارچوب گفتمان اسلام ناب و مقاومت در برابر نسخه غربی راه حل های اصولی ارائه كرده باشد.

برای آنكه حصول به نتیجه نهایی و مطلوب همه اصول گرایان از جمله هدف آقای حداد عادل از كناره-گیری، یعنی پیروزی اصولگرایان به سرعت و حتی در دور اول انتخابات میسر شود راه حل مسأله روشن است اصول گرایان، اصولگرا هستند یعنی اصل برای آنها گفتمان آنهاست، بنابراین نسخه های حداقلی باید در حمایت از گزینه ای كه بتواند رای همه بدنه اصولگرایان را زیر چتر گفتمان انقلاب جمع كند كنار بروند، بسم الله!

موضوع: انتخابات(حماسه سیاسی)، 

 
 
مکث تمپ | قالب های رایگان وبلاگ | قالب های بلاگفا | قالب های میهن بلاگ | قالب های پرشین بلاگ | قالب های بلاگ اسکای | قالب های دیتالایف | پوسته های وردپرس | ام گرافیك | M Graphic